Konkurs matematyczny „100 równań na 100-lecie”

W listopadzie 2018 w Zespole Szkół Nr 3 w Kraśniku z okazji obchodów 100-lecia Niepodległości Polski zespół nauczycieli matematyki zorganizował konkurs matematyczny „100 równań na 100-lecie”.

Pomysłodawcą była pani Marta Dyjach, zadania przygotowały: pani Monika Gozdalska, pani Maria Miśkiewicz i pani Wiesława Widomska.

204 uczniów z 11klas rozwiązało prawidłowo w sumie 770 równań.

W kategorii – najwięcej prawidłowych rozwiązań- I miejsce zajęła klasa 3aT, II-klasa 3dT, a kategorii – najwięcej dobrych rozwiązań w przeliczeniu na jednego ucznia- I miejsce przypadło klasie 2jT, a II-klasie 4cT.

Nagrodą w konkursie były oceny oraz drobne słodkie przekąski, których sponsorem był pan Roman Gozdalski.

Wszystkim klasom biorącym w konkursie gratulujemy i dziękujemy za aktywność, zapał i radość jaką sprawili swoim nauczycielom.

Opracowanie: Marta Dyjach, zdjęcia: Marta Dyjach, Wiesława Widomska.