XII Powiatowy Turniej Koszykówki Chłopców

17 grudnia w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku odbył się XII Powiatowy Turniej Koszykówki Chłopców. Impreza ta co roku gości najlepsze drużyny z powiatu kraśnickiego. W tym roku zaproszenie przyjęło pięć drużyn: PSP Nr 2 (Paweł Biskup), PSP Nr 6 (Krzysztof Rakuś), ZS Nr 1 (Mariusz Wereski), ZS Nr 2 (Kamila Gołofit), ZS Nr 3 (Piotr Kozłowski).

Nie było by Turnieju bez Starostwa Powiatowego w Kraśniku, które było głównym wsparciem finansowym (zakup pucharów, dyplomów, statuetek dla najlepszych zawodników). Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 Pani Aneta Jabłońska – Ośka zawsze sprzyja takim inicjatywom i udostępnia nam halę sportową, by na naszych obiektach tętniło portowe życie. Otwarcia dokonał Piotr Kozłowski nauczyciel „Trójki” organizator Turnieju. Zespoły zagrały systemem każdy z każdym co przy pięciu drużynach daje dziesięć spotkań, więc chłopcy mieli grania co niemiara.

Oto poszczególne wyniki i klasyfikacja końcowa:

1. ZS Nr 2 – PSP Nr 6 (10:14)

2. ZS Nr 3 – PSP Nr 2 (11:21)

3. ZS Nr 1 – ZS Nr 2 (16:14)

4. PSP Nr 6 – ZS Nr 3 (17:14)

5. ZS Nr 3 – ZS Nr 1 (9:24)

6. PSP Nr 2 – PSP Nr 6 (35:16)

7. ZS Nr 2 – ZS Nr 3 (10:13)

8. ZS Nr 1 – PSP Nr 2 (5:16)

9. PSP Nr 2 – ZS Nr 2 (27:16)

10. PSP Nr 6 – ZS Nr 1 (7:35)

I miejsce – PSP Nr 2

II miejsce – ZS Nr 1

III miejsce – ZS Nr 2

IV miejsce – ZS Nr 3

V miejsce – PSP Nr 6

Nagrody indywidualne otrzymali Eryk Biegaj za najskuteczniejszego zawodnika Turnieju, natomiast MVP otrzymał Wojciech Wójtowicz. Pozytywne wrażenie na wszystkich zrobiła szkoła PSP Nr 6 byli najmłodsi smile (różnica 4, 5 lat), najmniejsi  na Turnieju ale serce do walki mieli wielkie, wygrali tylko jedno spotkanie choć powinni dwa zabrakło jednego, siły fizycznej co dałoby im na pewno miejsce na podium.

Podziękowania dla sędziów boiskowych: Pawła Biskupa, Marisza Wereskiego, Piotra Kozłowskiego oraz dla uczniów Zespołu Szkół Nr 3: Natalii Surdackiej, Klary Kulpa, Karoliny Łukasiewicz, Julii Bojda, Angeliki Chapskiej, Kuby Dobrzańskiego, Eugeniusza Mielniczuka - Graczewa za pomoc i organizację Turnieju.

Opracowanie: Piotr Kozłowski