Zawody strzeleckie w Kęble koło Wąwolnicy.

W dniu 23.10.2018 r. w Kęble odbyły się wojewódzkie zawody pn. "Szkolna Liga Strzelecka” z broni kulowej. W zawodach brały udział 4–osobowe reprezentacje szkół ponad-gimnazjalnych z naszego województwa. Rywalizowano w jednej konkurencji, strzelanie z karabinka sportowego do tarcz na dystansie 50 m. (5 strzałów próbnych i 30 ocenianych w czasie 30 min.).

Celem zawodów było:

• Propagowanie idei obronnej wśród młodzieży szkolnej woj. lubelskiego.

• Integracja młodzieży woj. lubelskiego poprzez popularyzację i sportową rywalizację w strzelaniu z broni kulowej.

• Nabywanie umiejętności strzeleckich, wyszkolenie obronne zawodników.

• Wyłonienie najlepszych zawodników na Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym w 2018 r.

• Nauka sportowej rywalizacji poprzez udział w zawodach.

• Wypromowanie mistrzów województwa lubelskiego w strzelaniu z karabinka sportowego.

• Awansowanie zawodników w strzelectwie sportowym na zawody rangi ogólnokrajowej.

• Promocja Województwa Lubelskiego

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

- Natalia Jarzyna – kl. II ,,b” LO

- Kacper Bujak - kl. III ,,b” LO

- Dominik Mazurek – kl. I ,,i” T

- Wojciech Flis - kl. II ,,a” T.

W ostatnich wojewódzkich zawodach w Bychawie w dn. 20.09.2018 r. w strzelaniu z broni kulowej krótkiej na dystansie 25 m. i długiej na dystansie 50 m. nasi uczniowie zajęli wysokie piąte miejsce.

Mamy nadzieję, że również i w tych zawodach zajmiemy odpowiednio dobrą lokatę.

Opracowanie: Jerzy Dzikowski