Podpisanie umowy pomiędzy ZS 3 w Kraśniku i Zakładami FAMET S.A. w Kędzierzynie Koźlu

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

5 czerwca 2018 roku na terenie Zakładu nr 5 FAMET S.A. w Annopolu nastąpiło spotkanie w którym uczestniczyli: starosta powiatu kraśnickiego Andrzej Maj, dyrektor zakładu Janusz Machura, wicedyrektor Robert Myszak, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku Aneta Jabłońska-Ośka oraz wicedyrektor Henryk Cybulak.

Celem spotkania było zatwierdzenie umowy patronackiej, która została podpisana na przełomie listopada i grudnia 2017 roku o dalszej współpracy Zakładów FAMET S.A. z Kędzierzynie Koźlu z Zespołem Szkół nr 3 Kraśniku. Dodajmy że szkoła nasza od szeregu lat współpracuje z firmą FAMET S.A. poprzez wspólnie organizowanie wycieczek przedmiotowych do zakładów w Annopolu oraz Jędrzejowie. Ponadto przeprowadzane były spotkania młodzieży technikum mechanicznego o specjalności: operator obrabiarek skrawających CNC z wicedyrektorem Robertem Myszakiem.

Ponieważ uczniowie klasy III D technikum mechanicznego odbywali w czasie wizyty praktyki zawodowe na terenie zakładu w nastąpiło spotkanie z Panem Starostą, Dyrekcją Zakładu oraz Dyrekcją Szkoły. Przy okazji dokonano wymiany spostrzeżeń oraz wrażeń uczniów z przedstawicielami delegacji.

Następnie goście zostali zaproszeni do zwiedzenia firmy. Po terenie zakładu delegację oprowadził dyrektor Janusz Machura, który jednocześnie przedstawił profil produkcyjny oraz pakiet socjalny załogi. Podczas zwiedzania zakładu wśród pracowników spotkaliśmy naszych absolwentów szkoły, którzy pracują na stanowiskach operatorów obrabiarek CNC oraz centrów obróbczych nowej generacji.

Składamy serdeczne podziękowania na ręce Starosty Powiatu Kraśnickiego, Dyrekcji i Zarządowi Zakładów FAMET S.A. w Kędzierzynie Koźlu oraz Annopolu za pomoc przy kontynuowaniu dalszej współpracy z naszą placówką oświatową w nowej rozszerzonej formie.

Opracowanie i zdjęcia: Krzysztof Czubiński