XVIII Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe

II etap  odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie. Przystąpili do niego uczniowie, którzy zdobyli największą ilość punktów w etapie szkolnym. Natalia Perczak i Agata Michota z kl. 3 g T. oraz Krzysztof Chruścielewski z kl.2 d T. wykazali się dużą wiedzą o osobie, życiu i dorobku zakonnym św. Maksymiliana.  Podczas apelu w niemieckim obozie w Auschwitz święty zgłosił się, by dobrowolnie oddać życie za współwięźnia Franciszka Gajowniczka. Zabrakło  trochę szczęścia, aby zakwalifikować się do III etapu w Siedlcach. Wyjazd do Lublina był także okazją do spaceru po Placu Litewskim Krakowskim Przedmieściu, Starym Mieście i Podzamczu. Cieszymy się , że nasi uczniowie są zainteresowani przykładem życia człowieka, który jest wzorem służby i poświecenia drugiemu. Dziękujemy za udział  i zapraszamy do kolejnych olimpiad  i konkursów. Koordynatorki: Grażyna Sadowska i Małgorzata Strąk. Opracowanie i zdjęcia Grażyna Sadowska.
Skip to content