Szkolenie budowlańców z Ekipą Rockwool

W dniu 27.02.2024 r. w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku na warsztatach budowlanych „Harcówka” odbyło się szkolenie technicznych dla uczniów klas budowlanych: I dT (grupa budowlana) oraz II bT (grupa budowlana). Szkolenie poprowadziła Ekipa Rockwool – panowie Tomasz Hołownia oraz Tomasz Wierzbicki z działu doradztwa technicznego. Uczniowie zostali zapoznani w jaki sposób powstaje oraz jakie ma właściwości wełna mineralna skalna, a mianowicie, że jest:
  • paroprzepuszczalna,
  • sprężysta i solidna, o dużej gęstości włókien,
  • niepalna,
  • poprawia komfort akustyczności,
  • nie kurczy się ani nie zmienia swoich właściwości.
Była to niewątpliwie okazja poznania asortymentu firmy Rockwool. Uczniowie z zainteresowanie wsłuchiwali się w przekazywane informacje, czego potwierdzeniem były zadawane przez nich pytania. W drugiej części szkolenia uczniowie mogli spróbować swoich sił w zastosowanie izolacji w postaci granulatu skalnego GRANROCK SUPER. Było to bardzo cenne doświadczenie, ponieważ młodzież mogła doskonalić swoje umiejętności, samodzielnie pracując na materiale. Co warto podkreślić – młodzi adepci sztuki budowlanej bardzo chętnie próbowali swoich sił w praktyce. Wysoko cenimy współpracę z przedsiębiorstwami budowlanymi i firmami, dlatego serdecznie dziękujemy firmie Rockwool, Ekipie Rockwool- panu Tomaszowi Hołownia oraz panu Tomaszowi Wierzbickiemu za zaangażowanie, profesjonalizm i charyzmę w przekazaniu cennej wiedzy technicznej uczniom ZS nr 3 w Kraśniku. Serdeczne podziękowanie dla Rady Rodziców przy Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku za ufundowanie środków ochrony indywidualnej: rękawice ochronne oraz maseczki przeciwpyłowe. opracowała: Aleksandra Nowosad
Skip to content