Wycieczka krajoznawcza – Pieniny, Gorce, Tatry

W dniach 24-26.05.2023 roku wybraliśmy się na wycieczkę w piękne miejsca południowej Polski – „Pieniny, Gorce, Tatry”. Organizatorem wycieczki oraz przewodnikiem był pan Krzysztof Kozłowski a opiekunami towarzyszącymi mu były panie Aleksandra Nowosad i Lilla Kowalska. Pierwszego dnia odwiedziliśmy siedzibę Pienińskiego Parku Narodowego oraz wędrowaliśmy szlakiem charakteryzującym się pięknymi krajobrazami, który wiódł przez wąwóz Homole. Drugiego dnia podziwialiśmy piękny widok Tatr z Rusinowej Polany. Następnie przeszliśmy do „Wiktorówek”, gdzie znajduje się pięknie położone sanktuarium Matki Bożej Tatrzańskiej. Potem zwiedzaliśmy Zakopane spacerując po Krupówkach. W drodze powrotnej zapoznaliśmy się z piękną architekturą starego drewnianego kościółka w Dębnie. Wieczór spędziliśmy przy ognisku w miejscu noclegowym. Trzeci dzień to rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim oraz zwiedzanie zamku w Czorsztynie i tamy z hydroelektrownią na Dunajcu. Atmosfera na wycieczce była niesamowita, na co niewątpliwie miała wpływ dyscyplina panująca w grupie i ciekawy program wycieczki. Już teraz uczestnicy wycieczki czekają na kolejny taki wyjazd w przyszłym roku szkolnym. Opracowała: Julka Partyka, IbT
Skip to content