World Investor Week – Światowy Tydzień Inwestora

W ramach VII edycji kampanii World Investor Week (WIW) Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w dniach 2-6 października 2023 r. przeprowadził cykl webinariów CEDUR, w których uczestniczyli uczniowie liceum ogólnokształcącego, technikum i szkoły branżowej I stopnia z naszej szkoły.  World Investor Week jest kampanią o zasięgu globalnym. Powołana została przez Międzynarodową Organizację Komisji Papierów Wartościowych w 2017 r. na rzecz zwiększenia świadomości społecznej na temat roli edukacji oraz ochrony inwestorów na rynku finansowym. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 4 webinariach, a mianowicie:
  • 1c – Inwestor na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) – jak działa GPW i skąd można pozyskiwać informacje o spółkach;
  • 1gT – Cyberbezpieczeństwo z perspektywy klienta usług finansowych – aspekty praktyczne;
  • 1dZ i 3cT – Crowdfunding pożyczkowy – podstawowe informacje i ochrona inwestorów;
  • 1b – Różne strony ryzyka – ocena poziomu ryzyka, zależność między zyskiem i ryzykiem na przykładach wybranych usług / produktów finansowych.
Podczas webinariów uczniowie robili zdjęcia, które można obejrzeć w galerii. Opracowała: Monika Dziurda