Rekrutacja na zagraniczne praktyki zawodowe we Włoszech w ramach Programu FERS

Mamy przyjemność ogłosić początek rekrutacji do projektu „Praktyka czyni mistrza – czas na Włochy” o numerze 2023-1-PL01-KA122-VET-000149079. Jest on realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Społeczne dla Rozwoju Społecznego (FERS) 2021-2027, projekt „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego.
Projekt „Praktyka czyni mistrza – czas na Włochy” jest kontynuacją dobrych praktyk w zakresie realizacji zagranicznych staży zawodowych w Grecji w latach 2016-2021. Po dwuletniej przerwie ponownie udało się pozyskać dofinansowanie, które umożliwi wyjazd 30 uczniów oraz 3 nauczycieli na zagraniczną mobilność. Tym razem – jak wskazuje sam tytuł – zostanie ona zorganizowana we Włoszech, w dniach od 17 do 28 czerwca 2024 roku (+ 4 dni podróży). W projekcie udział wezmą uczniowie z następujących zawodów: Technik Logistyk, Technik Hotelarstwa, Technik Pojazdów Samochodowych oraz Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych.
W ramach zagranicznej mobilności młodzież realizować będzie 80-godzinny program praktyk zawodowych we włoskich przedsiębiorstwach oraz bogaty i atrakcyjny program edukacyjno-kulturowy zakładający wycieczki kulturoznawcze oraz animacje czasu wolnego ukierunkowane na poznanie włoskiej kultury i historii.
Rekrutacja do projektu zostanie zrealizowana w oparciu o następujące kryteria:
– Średnia ocen z przedmiotów zawodowych
– Roczna ocena z języka obcego
– Ocena z zachowania
– Frekwencja
– Udział w życiu szkoły
– Ocena mniejszych szans ucznia (na podstawie sytuacji życiowej ucznia – pochodzenie z rodzin niepełnych, biednych, wielodzietnych,  zamieszkiwanie na terenach wiejskich, udokumentowane problemy edukacyjne).
Wszystkich zainteresowanych uczniów zapraszamy do zapoznania się z dokumentami rekrutacyjnymi i do złożenia poprawnie wypełnionych – formularza zgłoszeniowego oraz oświadczenia. W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z Koordynatorem Projektu, Panem Krzysztofem Ślusarzem.

Załączniki:

Regulamin rekrutacji Regulamin Mobilności Zagranicznej Oświadczenie uczestnika Formularz rekrutacyjny

Skip to content