Projekt BAKCYL

W styczniu uczniowie trzech klas: 1c, 1dz, 3cT wzięli udział w lekcjach on-line na temat cyberbezpieczeństwa. Zajęcia odbyły się w ramach projektu BAKCYL Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży. Podczas lekcji prowadzący omówili następujące zagadnienia: – Na jakich urządzeniach korzystamy z Internetu? – Który adres internetowy jest bezpieczny? – Bezpieczny sposób korzystania z portali społecznościowych. – Jakie dane udostępniamy innym? – Czy można udostępniać PESEL? – Co cyberprzestępca może zrobić z danymi osobowymi? – Procedura zastrzegania dokumentów w przypadku ich zgubienia. – Jak budować i zarządzać hasłami? – Jakie hasło jest bezpieczne? – Bezpieczne korzystanie z urządzeń mobilnych i bankowości elektronicznej. – Jak rozróżnić mylące rozszerzenia plików? – Jak zachować się w sytuacji, gdy padniemy ofiarą cyberprzestępcy? Opracowała: Monika Dziurda – szkolny koordynator projektu
Skip to content