Oddaj krew na Gwiazdkę

Oddaj krew na Gwiazdkę – to już III edycja organizowana przez SK PCK w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku. Głównym celem akcji jest zachęcanie i poszerzenie grupy honorowych dawców krwi o młodzież uczącą się . Do oddania krwi zgłosiło się    58    chętnych , jednak ostatecznie krew oddało 37 pełnoletnich uczniów. Łącznie zostało pobrane ponad 17 litrów krwi. Po raz kolejny, młodzież  z „Trójki” nie zawiodła niosąc  bezinteresowną pomoc w ratowaniu zdrowia i życia drugiemu człowiekowi. Całe przedsięwzięcie było trudnym wyzwaniem dla Wolontariuszy  SK PCK, którzy postarali się aby  zorganizować i zabezpieczyć miejsce poboru krwi. To Oni czuwali nad płynnością kolejki, kierowali ruchem i wręczali skromne upominki honorowym dawcom krwi. Oprócz młodzieży do akcji włączyli się nasi nauczyciele, którzy po raz kolejny  swoją postawą dają wzór i przykład do naśladowania oddając krew. Dziękujemy panu Kacprowi Gołofitowi, który dziś, jako pierwszy „pacjent dawca” oddał krew. Każdy uczeń, który oddał krew powinien być z siebie dumny, ponieważ uratował dziś anonimowej osobie życie. Dziękujemy. Przypominamy, że już za 56 dni możesz oddać ponownie krew.  Życzymy dużo zdrowia i wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Organizatorzy akcji Wioletta Winnicka i Jerzy Dzikowski

Opracowała: W. Winnicka

Skip to content