Global Money Week

W dniach 18-24 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Global Money Week (GMW) – Światowym Tygodniu Pieniądza. GMW to coroczna międzynarodowa kampania z zakresu edukacji finansowej. Jej istotą jest by dzieci i młodzież od najmłodszych lat zyskiwały świadomość finansową i stopniowo rozwijały wiedzę, umiejętności, a także kształtowały postawy i zachowania niezbędne do podejmowania racjonalnych decyzji finansowych. Hasło przewodnie tegorocznego GMW brzmiało: Zabezpiecz swoje pieniądze i swoją przyszłość „Protect your money, secure your future”. W ramach Światowego Tygodnia Pieniądza uczniowie czterech klas: 1cLO, 1cT, 1gT, 1dZ uczestniczyli w bardzo ciekawych webinariach, które organizowane były w ramach projektu edukacyjnego Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku – CEDUR. Podczas szkoleń prowadzący omówili zagadnienia dotyczące inflacji, spirali zadłużenia, inwestowania, ryzyka inwestycyjnego i Giełdy Papierów Wartościowych. Zachęcam do obejrzenia w galerii zdjęć, które podczas webinariów wykonała młodzież. Opracowała: Monika Dziurda /szkolny koordynator GMW /
Skip to content