XXXIX Pielgrzymka Maturzystów Lubelskich na Jasną Górę

W dniu 26.09. tegoroczni maturzyści, po przerwie związanej z pandemią COVID 19, w liczbie 50 osób – zdecydowali się włączyć w XXXIX Archidiecezjalną Pielgrzymkę Maturzystów do Częstochowy na Jasną Górę. Maturzystom z klasy 4bLO, 5aT, 5bT, 5cT, 5dT, 5hT, 5iT, 5jT towarzyszyły katechetki p. Lilla Kowalska i p. Grażyna Sadowska, opiekun SU oraz pocztu sztandarowego p. Joanna Ambrożkiewicz i p. Krzysztof Czubiński – wychowawca klasy 5dT. W pielgrzymce wzięła udział p. Grażyna Chmiel – wieloletnia nauczycielka przedsiębiorczości w ZS3. Program Pielgrzymki obejmował Drogę Krzyżową odprawianą na wałach klasztoru, Godzinę Ewangelizacyjną oraz uroczystą Eucharystię w Bazylice Jasnogórskiej, którą sprawował Biskup Pomocniczy Archidiecezji Lubelskiej ks. Adam Bab. Podczas Mszy Świętej naszą szkołę reprezentowali z pocztem uczniowie z klasy 5aT – Matteo de Carolis, Jakub Jasik i Szymon Krzowski. Z możliwości wyjazdu tam „gdzie bije serce narodu w Sercu Matki” mogli skorzystać wszyscy  maturzyści – także Ci, którzy nie uczęszczają na katechezę. Cieszy nas i ich obecność pośród nas w tym historycznym miejscu. Jeszcze podczas pobytu na terenie jasnogórskiego klasztoru, uczniowie bardzo pozytywnie wypowiadali się o organizacji, przebiegu i przeżyciach, które im towarzyszyły w tym miejscu. Przejście na kolanach wokół Cudownego Obrazu Czarnej Madonny pozostanie dla wielu uczestników tej pielgrzymki niezapomniane. To wyjątkowe doświadczenia bycia cząstką trzytysięcznej grupy Lubelskich Maturzystów w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej z pewnością zapadnie w pamięć, wyda duchowe owoce i zmieni postrzeganie wspólnoty złączonej modlitwą. Wszystkim Maturzystom życzymy zdania matury i dobrego startu w dorosłość. Opracowała: Lilla Kowalska
Skip to content