Wycieczka do LUBLINA – „Ludzie ludziom zgotowali ten los”

Uczniowie klasy 1 hT, 1c oraz 1b 5 czerwca zwiedzili w pobliskim mieście wojewódzkim Lublinie hitlerowski obóz zagłady, który funkcjonował podczas II wojny światowej w latach 1941 – 1944. Przewodniczkami były tym razem uczennice, uczestniczki wycieczki. Dziewczęta: Julia Markowska, Patrycja Mordzińska kl. 1c , Roksana Strawczyńska, Natalia Kiljańska 1ht przygotowały i wygłosiły przed grupą referaty na temat historii „Majdanka”, a także symboliki pomników upamiętniających to okrutne dla wielu tysięcy zamordowanych w bestialski sposób ludzi. Niezapomniane i wstrząsające wrażenie wywołały w nas wszystkich ogromne ilości butów umieszczone w ogromnych kontenerach, drewniane piętrowe prycze dla więźniów, tablice ze wspomnieniami tych „szczęśliwców”, którym udało się przejść przez machinę śmierci. To była nietypowa a zarazem bardzo poglądowa lekcja pod kierunkiem nauczyciela historii, Pana Wojciecha Sadowskiego. W drugiej części dnia przykre emocje i refleksje wycieczkowiczów  zastąpiła zabawa w „Domu Strachu” przy ulicy Kowalskiej 4. Krzyki, śmiech, pisk ,,,, dochodziły z labiryntu pełnego przeszkód i straszydeł, który musieli przejść uczestnicy każdej z trzech grup.  Z radością wróciliśmy do domu! Opiekunami wycieczki byli nauczyciele: Pani Joanna Ambrożkiewicz, Panowie Maciej Brodacki i Wojciech Sadowski. Opracowała: J. Ambrożkiewicz
Skip to content