Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

W dniu dzisiejszym – 10 października – obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Zdrowie psychiczne to stan dobrostanu emocjonalnego, psychologicznego i społecznego człowieka. Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego ma na celu m.in. zmniejszenie stygmatyzacji osób z zaburzeniami psychicznymi. Z tej okazji w Naszej Szkole zorganizowana została akcja zwiększająca świadomość społeczności szkolnej na temat profilaktyki zdrowia psychicznego w formie gazetki szkolnej, sentencji z pozytywnymi myślami, haseł na schodach oraz prelekcji dla uczniów. Wykład dla uczniów przeprowadziła psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej – pani Renata Brajerska-Majewska. Warto zrozumieć, że dbanie o emocje, myśli i relacje jest kluczowe dla osiągnięcia pełni życia. Dlatego też Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego przypomina, że należy inwestować w umysł podobnie, jak w swoje ciało i szukać profesjonalnej pomocy w razie problemów ze zdrowiem psychicznym. Opracowała: Patrycja Żuraw
Skip to content