Konkurs plastyczny „Ciekawa postać z krajów niemieckojęzycznych”         

W dniu 16 kwietnia 2024  miało miejsce ogłoszenie wyników konkursu plastycznego z języka niemieckiego . Temat przewodni konkursu : ” Ciekawa postać z krajów niemieckojęzycznych .”  Odpowiedzią na temat przewodni mogły  być prace plastyczne wykonane różną techniką : szkic, rysunek  wykonany  ołówkiem , kredką  węglem czy farbą  . Pod uwagę brana była znajomość tematu – wybór  ciekawej osobowości z krajów niemieckojęzycznych , kreatywność , sposób wykonania pracy, staranność , szczegółowość w odwzorowaniu postaci  i  zaangażowanie.             Nasza młodzież , jak zawsze, wykazała się dużym zaangażowaniem i ciekawym ujęciem tematu. Prace wyróżnione to : 1. Albert Einstein – praca wykonana przez Alicję Bijak,  kl. 4hT 2. Rudolf Diesel  – praca wykonana przez Julię Partykę, kl. 2bT 3. Roger Cicero –   praca wykonana przez Julię Rysztak, kl.3dT Pozostałe prace wykonali : Thomas Müller, Carl Benz i Toni Kroos  ( Piotr Rogowski, kl. 2iT ) J.W. Goethe ( Michał Nowomiejski, kl.2iT) Johann Sebastian Bach (Marcel Skupiński,  kl. 2bT) Johannes Gutenberg (Bartosz Widomski, kl.2eT) Albert Einstein ( Jakub Kondecki, kl.2f T) Manuel Neues (Julia Chojnacka, kl.1gT) Pani dyrektor Anna Gromek wręczyła uczniom  dyplomy i drobne upominki. Wszystkim uczestnikom serdecznie  dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy  i zachęcamy do kolejnych edycji. Konkurs przygotowały p. K. Bownik  i E. Bernacka. Opracowanie : Elżbieta Bernacka  
Skip to content