Dni Otwarte w Kraśnickiej Komendzie

17 maja odbyły się „Dni Otwarte” w Komendzie Powiatowej Policji w Kraśniku. Uczniowie kl. 3 b LO i 3 a T, wraz z opiekunami  Agnieszką Kurzyną i Anną Kaźmierak ,  mogli dowiedzieć się jak zostać policjantem, jak przebiega proces rekrutacyjny, a także jak wygląda praca kraśnickich funkcjonariuszy na co dzień. Wszystko rozpoczęło się od otwarcia przez Komendanta Powiatowego Policji w Kraśniku młodszego inspektora Jacka Figla, prezentacji multimedialnej i filmów promocyjnych, a także charakterystyki pionów kryminalnego, prewencji i drogówki. Podczas dni otwartych zaprezentowany został sprzęt, którego policjanci używają w służbie na co dzień-broń, wyposażenie i radiowozy. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko technika kryminalistyki, a także stanowisko przygotowane przez zaproszonych na tę okazję gości z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Lublinie. Nasi uczniowie otrzymali także ulotki przygotowane dla nich, a także usłyszeli o etyce jaka obowiązuje policjantów w służbie. Dni otwarte spotkały się z bardzo dobrym odbiorem wśród naszych uczniów. Opracowała Agnieszka Kurzyna
Skip to content