Wycieczka do Chełma i Lublina

W dniu 27 marca 2024 r. uczniowie klas: 5aT, 5bT i 3aT wraz z opiekunami panią Wiesławą Widomską oraz panią Grażyną Sadowską wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Chełma i Lublina. Wyjazd rozpoczął się od zwiedzania Centrum Studiów Inżynierskich w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie  oraz udziału w warsztatach na temat automatyki budynkowej przeprowadzonych przez  dr Mariusza Holuka  – adiunkta powyższej uczelni oraz z zakresu podstaw elektrotechniki  – mgr Kamila Bańkę. Uczniowie mieli możliwość szczegółowego poznania konstrukcji inteligentnych instalacji, które  pozwalają na zdalne sterowanie oświetleniem oraz innymi instalacjami w domu. Uczniowie zwiedzili następujące laboratoria: Laboratorium Automatyki i Robotyki, Laboratorium Metrologii Elektrycznej, Laboratorium Techniki i Systemów Pomiarowych. Prowadzący umożliwili obejrzenie z bliska robotów przemysłowych producenta Yaskawa, mikrotomografu rentgenowskiego V/Tome/x s, systemu tomografii komputerowej X25 North Star Imaging. Kolejnym punktem wycieczki było wyjście do kina na film: „Budda. Dzieciak ‘98”, reż. Krystian Kuczkowski, Budda.   Był to film dokumentalny o życiu i dorobku jednego z najpopularniejszych polskich influencerów – Buddy. Dziękujemy osobom prowadzącym zajęcia za przekazaną wiedzę  i okazaną życzliwość,  a młodzieży za aktywny udział w tym przedsięwzięciu. Wróciliśmy do domu szczęśliwi, pełni wrażeń, ubogaceni w nową wiedzę, choć trochę zmęczeni. Opracowanie: W.Widomska, Fotografia: G. Sadowska, W.Widomska.
Skip to content