„Poznajemy mapę gastronomiczno – turystyczną Powiatu Kraśnickiego” już za nami…

Jak co roku, we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kraśniku, zaprosiliśmy naszych uczniów do udziału w cyklicznym wydarzeniu „Poznajemy mapę gastronomiczno – turystyczną Powiatu Kraśnickiego”. Uczniowie klas II i III technikum żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli w warsztatach kulinarnych oraz wizytach studyjnych u lokalnych przedsiębiorców związanych z branżą HoReCa. Zaprzyjaźnieni  z naszą szkołą właściciele Restauracji Musicaffe w Kraśniku zaprezentowali swój lokal, a Pan Henryk Rola przeprowadził warsztaty kulinarne z przygotowania pizzy. Po pokazie wykonania, każdy z uczniów przygotował swoją pizzę krok po kroku – od przygotowania ciasta po wypiek w specjalistycznym piecu i ekspedycję. Podczas pierwszych warsztatów odwiedziła nas Kierownik Wydziały Edukacji i Sportu  Pani Agnieszka Drozd oraz przedstawicielka wydziału Promocji Pani Aleksandra Piasecka. Podczas kolejnych zajęć gościliśmy Przewodniczącego Rady Powiatu Pana Jacka Dubiela. Pani Agnieszka podjęła nawet próbę wykonania ciasta na pizzę… Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał zaświadczenie o udziale w warsztatach. Była oczywiście także degustacja, a nadprodukcję uczniowie mogli zabrać ze sobą. Kolejną inicjatywą, w tamach tego projektu, były wyjazdy do Hotelu Kmicic w Kraśniku. Uczniowie mieli okazję poznać strukturę organizacyjną oraz sposób pracy obiektu turystycznego. Dzięki Pani Manager dowiedzieli się jak działa recepcja oraz system rezerwacji, kuchnia hotelowa, pralnia. Młodzież mogła zajrzeć w każdy kąt hotelu, zapoznała się z tymi miejscami, których nigdy nie byliby w stanie zobaczyć będąc tylko gośćmi w hotelu czy pensjonacie. Dzięki tej wizycie uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych mieli okazję zobaczyć pracę kucharzy na żywo oraz posłuchać o sposobie organizacji imprez okolicznościowych. Byliśmy bowiem świadkami organizacji przyjęć komunijnych, które miały się odbyć w weekend. Dzięki współpracy i współfinansowaniu projektu przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku, już od kilku lat możemy podążać szlakiem miejsc związanych z gastronomią i turystyką naszego Powiatu. Ciekawe miejsca wyszukuje dla nas nauczycielka przedmiotów zawodowych, pomysłodawczyni i organizatorka przedsięwzięcia Pani Katarzyna Dąbrowska. Opracowała: K. Dąbrowska
Skip to content