Klasa 1 c LO na wycieczce w Lublinie

HOT-INFO

Anna Wybraniec
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
5 stycznia 2023r. uczennice klasy 1 c LO, wraz z opiekunami p. E. Krekorą, p. E. Mariańską oraz p. J. Dzikowskim, wzięły udział w wycieczce do Lublina. Celem wyjazdu było rozwijanie zainteresowania historią naszego regionu a w szczególności historią miasta Lublina oraz aktywne spędzanie czasu.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty na lodowisku Icemania, która zapewniła nam nie tylko niezapomniane wrażenia, dużo uśmiechu, radości ale również dbałość o stan naszego zdrowia i kondycji fizycznej. Łyżwiarstwo to świetna zabawa, idealny trening aerobowy, który pomaga dotlenić organizm, pozytywnie wpływa na samopoczucie, zdolność koncentracji oraz najlepszy sposób na piękną zgrabną sylwetkę. 
Następnie udaliśmy się do Muzeum Historii Miasta Lublina w Bramie Krakowskiej. Zbiory Muzeum dotyczą głównie historii miasta. Można je podzielić na kilka grup tematycznych. Sporą część stanowią zabytki archeologiczne, pozyskane w czasie prac prowadzonych na terenie miasta. Oddział posiada również zbiór czasopism, jednodniówek, wydawnictw okolicznościowych, plakatów i ulotek. Interesujący jest zbiór pamiątek poświęcony powstaniu styczniowemu z fotografiami powstańców – zesłańców syberyjskich. Zbiory ikonograficzne to przede wszystkim widokówki i fotografie, ukazujące Lublin od końca XIX wieku aż po lata 60. XX wieku. Muzeum gromadzi też materiały – dokumenty, fotografie, druki reklamowe, wyroby lubelskich firm, pieczęcie związane z dziejami lubelskiego przemysłu. W zbiorach znajdują się również dokumenty dotyczące historii Muzeum Lubelskiego.
To była udana wycieczka. Wszyscy uczestnicy wycieczki pełni pozytywnych wrażeń, we wspaniałych humorach, ze śpiewem na ustach wrócili do Kraśnika. 
 Opracowała: Ewa Mariańska