Elektrycy na Targach Energetycznych ENERGETIC 2022

HOT-INFO

Anna Wybraniec
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 15 listopada 2022 r. uczniowie klasy IVaTg  Technikum nr 3 Zespołu Szkół  nr 3 w Kraśniku pod opieką nauczycieli Pawła Porębskiego oraz Piotra Kowalskiego wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej do Lublina. Głównym celem zorganizowanego wyjazdu był udział młodzieży naszej szkoły w kolejnej edycji Targów Energetycznych ENERGETIC.

Podczas targów zaprezentowało się niemal 90 wystawców z Polski i zagranicy. Oferta obejmowała mi. in.: aparaturę łączeniowa, systemy zarządzania infrastrukturą sieci elektroenergetycznych, automatykę przemysłową, analizatory parametrów sieci, produkty i systemy do rozdziału energii elektrycznej oraz zapewnienia ciągłości zasilania, stacje transformatorowe, rozdzielnice SN i nN, systemy odgromowe, łączniki napowietrzne i słupowe, systemy sterowania i nadzoru, urządzenia automatyki stacyjnej, konstrukcje stalowe dla branży energetycznej, komponenty elektroniczne. Zaprezentowały się również firmy oferujące rozwiązania z obszaru: automatyki i mechaniki, pneumatyki i hydrauliki, elektryki i elektroniki, obszaru bezpieczeństwa przemysłowego. Część ekspozycyjna Targów została wzbogacona kompleksowym programem seminariów, szkoleń i wykładów koncentrujących się na najbardziej aktualnych zagadnieniach branżowych.

Nasza grupa uczniów mogła się zapoznać ze wszystkimi ekspozycjami oraz uczestniczyć w seminariach i wykładach branżowych w szczególności brała udział w praktycznej prezentacji wyrobów firmy Wago Polska, przedstawiciele firmy bardzo szczegółowo omówili funkcje realizowane przez aparaturę łączeniową i produkty firmy co było dla nich dużą atrakcją.

Serdecznie dziękujemy organizatorom  Targów Energetycznych ENERGETICS i przedstawicielom wystawców za przekazanie nam cennych informacji i wiedzy, którą będziemy mogli wykorzystać w dalszych etapach kształcenia.

Opracowanie i zdjęcia: Paweł Porębski

FOTOGALERIA