Wycieczka przedmiotowa i nie tylko

Anna Wybraniec
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Uczniowie III i IV klas w zawodach: technik hotelarz i technik logistyk wraz z opiekunami, 22.11.2022 r. wyjechali na wycieczkę przedmiotową. Logistycy i hotelarze zwiedzili prywatne Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Zakład jest przedsięwzięciem Janusza Bilińskiego – właściciela przedsiębiorstwa Firma Biliński, które produkuje ręcznie malowane ozdoby choinkowe.

W czasie zwiedzania muzeum uczniowie zapoznali się z linią produkcyjną bombek, o przeróżnych kształtach, fasonach, kolorach
i niespotykanych formach. Te cudeńka zapierały dech w piersi i kusiły atrakcyjnością oraz kolorami. Z dziecięcą radością wszyscy uczestniczyli w własnoręcznym malowaniu bombek.

Następnie uczniowie technikum hotelarstwa zapoznali się z funkcjonowaniem obiektu noclegowego, jakim jest słynny w Sandomierzu, Hotel Sarmata Zespół Dworski. Ciekawostki o obiekcie i jego pracy opowiadał sam właściciel - junior.

Hotel został odbudowany w latach 2002-2009 przez obecnych właścicieli na cele hotelowo-turystyczne i reprezentuje wyjątkowy klimat minionych czasów. W odtworzonych z przeszłości wnętrzach zabytkowego kompleksu odnajdujemy ducha sarmatyzmu. Oferuje komfortowe noclegi, parking strzeżony, restaurację z regionalną kuchnią, winiarnię z bogatą kartą win (ponad 150 pozycji), a także organizację konferencji. Mogliśmy zapoznać się również z zapleczem obiektu jakim jest pralnia, restauracja czy oprogramowanie recepcji, czy też ekonomiczne aspekty hotelu. Ciekawostkę stanowiły naturalne materiały wykorzystane do dekoracji wnętrz obiektu: kamień sandomierski. krzemień pasiasty.

Atrakcją był też czas wolny po uliczkach Sandomierza. Szkoda, że dzień taki krótki i chłodny, ale za to przyjemny i spędzony wspólnie.

Opiekunowie: Katarzyna Kurowska, Agnieszka Resztak, Bernarda Jarzyna.

Zdjęcia i opracowanie: B. Jarzyna

FOTOGALERIA