„Młoda i Zdrowa” już po raz jedenasty w Kraśniku!

HOT-INFO

Anna Wybraniec
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

20 października br. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  konferencji poświęconej profilaktyce raka szyjki macicy w ramach akcji „Młoda i Zdrowa”.

Jak wskazują statystyki, rak szyjki macicy jest dużo istotniejszą niż AIDS czy gruźlica przyczyną przedwczesnych zgonów na całym świecie.

W Polsce każdego dnia 10 kobiet dowiaduje się, że ma raka szyjki macicy, a 5 z nich umiera. Dzieje się tak, dlatego że niestety wciąż niewiele kobiet wie, że rakowi temu można zapobiegać w prosty, skuteczny, nieinwazyjny i tani sposób – poprzez wykonywanie badań cytologicznych.

Wychodząc naprzeciw temu ogromnemu problemowi, Starostwo Powiatowe już od kilku lat prowadzi i włącza się w działania i inicjatywy mające na celu uświadomienie kobietom, dziewczętom oraz ich rodzinom, jak zapobiegać tej groźnej chorobie.

Główną bohaterką spotkania była Ida Karpińska – prezes i założyciel Ogólnopolskiej Organizacji „Kwiat Kobiecości”. Jest to osoba, która sama wygrała z rakiem szyjki macicy. Korzystając ze swoich doświadczeń pragnie ona uświadamiać innych jak niewiele trzeba, aby tej chorobie zapobiegać. To ona, rok w rok, zaszczyca nas swoją obecnością na konferencjach poświęconych profilaktyce raka szyjki macicy, dzieląc się z dziewczętami, ale także kobietami, swoim doświadczeniem i spostrzeżeniami w tym zakresie.

Serdecznie dziękujemy.

Opracowała: Agnieszka Kurzyna

FOTOGALERIA