I c LO na rajdzie pieszym.

HOT-INFO

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W dniu 15.09.2022r. uczennice klasy I c LO wraz z opiekunkami p. E. Krekorą, p. E. Mariańską oraz p. J. Dzikowskim wzięły udział w pieszym rajdzie.

Przed wyjściem zostały przypomniane uczestnikom zasady bezpieczeństwa oraz udzielania pierwszej pomocy. Podczas marszu podziwialiśmy uroki krajobrazu oraz zmiany zachodzące w przyrodzie, gdyż trasa rajdu wiodła przez pola i łąki, nad zalew kraśnicki. Tam zapoznaliśmy się z jedną z najciekawszych atrakcji naszego miasta a zarazem jedynym w swoim rodzaju zabytkiem, jakim jest zrekonstruowany średniowieczny piec do wypału cegieł. Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy na wzgórze zamkowe, gdzie znajdują się pozostałości fundamentów z kamienia oraz fragmenty fos rycerskiego zamku. Został wzniesiony na przełomie XIV i XV wieku i otoczony kamiennym wysokim murem. Kolejno przechodził przez ręce D. Goraja, Tęczyńskich, Radziwiłłów i Zamoyskich. Zamek został zniszczony podczas potopu przez Szwedów. Ostatnim punktem na naszej wycieczki był spacer przepięknymi alejkami parku im. św. Jana Pawła II.

Dla wielu uczestników rajdu najbliższe okolice okazały się zupełnie nieznane. Mimo deszczowej pogody towarzyszyły nam dobre nastroje. Wszyscy wykazali się dobrą kondycją, sprawnością i byli świetnie przygotowani do wyprawy. To była udana, pełna wrażeń wycieczka, dzięki której poznaliśmy historię i piękno naszego regionu.

FOTOGALERIA