XXVI BIEG PO UŚMIECH

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

4 czerwca odbyła się XXVI edycja „Biegu po uśmiech” – wydarzenia organizowanego od 1994 roku, w którym wzięli udział uczniowie kl. 2 b LO z wych. Agnieszką Kurzyną i p. Lidią Turkowską. Celem imprezy jest integracja podopiecznych Stowarzyszenia "SOS Wioski Dziecięce" z lokalną społecznością oraz propagowanie zdrowego stylu życia i rodzinnych wartości.

Oprócz głównego biegu na dystansie 5km im. Andrzeja Kandzierskiego, uczestnicy wydarzenia mieli okazję obejrzeć wiele występów takich jak: pokaz grupy artystycznej „Rekonstrukto”, pokaz sztuk walki, pokaz grupy akrobatycznej czy pokaz straży pożarnej i ratownictwa medycznego. Nie zabrakło także występów wokalnych, na scenie wystąpiła m.in. Kinga Wołoszyn – uczestniczka The Voice Kids.

W XXVI Biegu po Uśmiech wzięło udział 409 zawodników. W tegorocznej edycji „Biegu po Uśmiech” organizatorów wspomogło ok. 80 wolontariuszy m.in. z Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku z kl. 2 b LO. Mimo kapryśnej pogodny na twarzach biegaczy oraz kibiców gościł uśmiech ?

Jeszcze emocje po całym wydarzeniu nie ostygły, a wrażenia są mocno żywe, jednak my już z niecierpliwością wyczekujemy XXVII Biegu.

Opracowała: Agnieszka Kurzyna

FOTOGALERIA