FINAŁ POWIATOWEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO „CZYTAMY MISTRZÓW LITERATURY”

HOT-INFO

Justyna Głowniak

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

   26  maja odbył się finał konkursu czytelniczego  „Czytamy mistrzów literatury” organizowanego od kilku lat we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kraśniku. Jego celem jest propagowanie czytelnictwa, co – jak wiadomo – stanowi dzisiaj duże wyzwanie. Niemniej jednak nie ustajemy w wysiłkach, żeby przekonać młodzież, że czytanie nie boli ?, a może być też źródłem prawdziwej satysfakcji i przyjemności.

     Mamy nadzieję, że udało nam się to przynajmniej w przypadku uczestników tegorocznego konkursu, którzy musieli się zmierzyć z niełatwą literaturą współczesną. Ich zadaniem była samodzielna interpretacja utworu wybranego z listy lektur obowiązkowych i przedstawienie swoich refleksji najpierw w wersji pisanej, a w finale w swobodnej rozmowie z innymi uczestnikami finału oraz z komisją konkursową. Finał podporządkowany był więc regułom matury ustnej, choć miał charakter nieformalny i swobodny.

   Wyniki finału przedstawiają się następująco:

I miejsce – Weronika Czapla z ZS nr 1

II miejsce – Jan Pietroń z ZS nr 3 (klasa III b t)

III miejsce – Antonina Rej z ZS nr 1 oraz Małgorzata Dymek z ZS nr 3 (klasa III b t)

Za udział we współzawodnictwie dziękujemy Wiktorii Sadowskiej (klasa III b t ) oraz Ilonie Kowal (klasa  III c LO). Podziękowania składamy także polonistkom z ZS nr 1, pani Alicji Ostrowskiej i pani Renacie Staruch za przygotowanie uczennic do konkursu. Organizatorkami konkursu były polonistki z ZS3 - p. Izabela Mazur i p. Elżbieta Stępień. Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

 Opracowanie: Izabela Mazur

FOTOGALERIA