Piknik wojskowy pod hasłem „Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej”.

HOT-INFO

Ocena użytkowników: 2 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 21 maja, w naszym mieście, uczniowie klas mundurowych naszej szkoły wraz z opiekunami i dyrekcją spotkali się z Ministrem Obrony Narodowej Mariuszem Błaszczakiem, który przyjechał na uroczystości związane ze świętem i przysięgą wojskową żołnierzy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Najlepszą i najskuteczniejszą odpowiedzią na zagrożenia jest wzmocnienie polskich sił zbrojnych, dlatego Ministerstwo Obrony Narodowej rozpoczęło kampanię informacyjną o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej. Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa została wprowadzona przełomowym dokumentem dla obronności RP i polskich sił zbrojnych – ustawą o obronie Ojczyzny. W trakcie pikniku Minister Mariusz Błaszczak wręczył karty powołania pierwszym ochotnikom, którzy zdecydowali się na służbę w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

Można było z bliska obejrzeć, a nawet wejść do środka nowoczesnego sprzętu, w jaki wyposażona jest polska armia, zobaczyć sprzęt wojskowy, w tym m.in. czołgi Leopard, transportery Rosomak, moździerze Rak i wiele, wiele innych. Wojskowi muzycy przygotowali koncerty.

Opracowała: Agnieszka Kurzyna

FOTOGALERIA