Klasa IgT z wizytą w Restauracji „Dworska”….

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Środa, 11 maja, była kolejnym dniem, w którym uczniowie uczący się zawodu technik żywienia i usług gastronomicznych rozwijali swoje umiejętności i zdobywali nowe branżowe wiadomości.

Tym razem klasa pierwsza miała okazję odwiedzić Restaurację „Dworska” w Stróży. Dzięki uprzejmości właścicieli mogli obejrzeć restaurację i poznać tajniki prowadzenia takiej działalności gastronomicznej „od kuchni”. Uczniowie zapoznali się z organizacją zakładu, jego wyposażeniem i systemem pracy. Mieli również okazję poznać oprogramowanie, które wykorzystuje się w prowadzeniu restauracji. Nie zabrakło także ćwiczeń praktycznych. Uczniowie trenowali wyrabianie ciasta, obsługę klienta, prowadzenie sprzedaży, rozliczanie, wystawienie dowodów sprzedaży czy przyjmowanie należności gotówką i płatności kartą. Wszystko to pod profesjonalnym okiem Pani Marty Furmańczuk, pracownicy Restauracji Dworskiej. Pani Marta w sposób bardzo prosty opowiedziała uczniom o pracy w gastronomii, pokazała cały zakład i przekazała wiele ciekawych informacji.

Wyjazd zorganizowała Pani Katarzyna Dąbrowska, nauczyciel przedmiotów zawodowych w technikum żywienia i usług gastronomicznych a towarzyszyły Panie Iwona Zielińska oraz Aneta Jabłońska – Ośka.

Serdeczne podziękowania składamy właścicielom Restauracji „Dworska” oraz przemiłej Pani Marcie.

Oczywiście będziemy tam wracać. Nie tylko w celach naukowych… .

FOTOGALERIA