Zwiedzanie pięknych miejsc i zabytków Kraśnika - wycieczka integracyjna klasy 1iT.

Ocena użytkowników: 3 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 09 maj 2022 roku uczniowie klasy 1iT uczestniczyli w wycieczce do Muzeum 24 Pułku Ułanów w Kraśniku. 

Wizytę w muzeum rozpoczęliśmy od wysłuchania historii organizowania się kraśnickich ułanów, obejrzeliśmy kolekcję mundurów, odznaczeń i fotografii. Następnie zagraliśmy w grę multimedialną dotyczącą bitwy kraśnickiej z I wojny światowej. Każdy z nas mógł wcielić się w generała armii austriacko- węgierskiej lub rosyjskiej i rozegrać batalię. Świetną atrakcją było wsiąść do czołgu i zobaczyć co znajduje się w środku. Pozwoliły nam na to okulary multimedialne. Przeżyliśmy wirtualną rzeczywistość. Na zakończenie spaceru po muzeum zajrzeliśmy do działu prehistorii, obejrzeliśmy krótki film i naczynia z dawnych, dawnych czasów. 

Spacerując po kraśnickim rynku dzięki uprzejmości i olbrzymiej wiedzy pani przewodnik, dowiedzieliśmy się, o ciekawej historii powstania miasta, dziejach amfiteatru kraśnickiego oraz spacerowaliśmy po dawnym Zamczysku. 

Zobaczyliśmy dziedziniec zabytkowego kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kraśniku oraz z zaciekawieniem wysłuchaliśmy historii powstania architektury kościelnej. 

 „Odwiedziliśmy” także pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. 

 Na zakończenie naszego zwiedzania, młodzież mogła jeszcze lepiej się poznać i zintegrować w pizzerii Stary Młyn w Kraśniku. 

Opiekę nad klasą sprawowały panie Aleksandra Kudła, Beata Mazur-Porębska oraz Wieczorek Renata 

 FOTOGALERIA