Po raz kolejny zdobywamy dodatkowe umiejętności zawodowe….. Warsztaty w Restauracji MusiCaffe

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

26 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy II Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku uczący się zawodu technik żywienia i usług gastronomicznych uczestniczyli warsztatach w jednym z lokalnych zakładów gastronomicznych.

W Restauracji MusiCaffe nasi uczniowie pod okiem szefa kuchni własnoręcznie przygotowywali włoską pizzę. Pan Henryk Rola z wielką wprawą wyjaśniał zawiłości i tajniki przygotowania pizzy. Po wstępnym zapoznaniu z zasadami przygotowania pizzy oraz krótkim pokazie przygotowania ręką fachowca, wszyscy uczestnicy warsztatów mogli samodzielnie przygotować pizzę krok po kroku. Powstały różnorodne, niepowtarzalne, „autorskie” pizze. Na zakończenie wręczone zostały zaświadczenia o uczestnictwie w warsztatach. Czas spędzony na takich zajęciach, to czas bezcenny, ponieważ w szkole tajemnic szefów kuchni uczniowie nie poznają…. Atmosfera zajęć oraz podejście do uczniów sprawiły, że na pewno chętnie będą tam wracać jako goście, a może jako przyszli pracownicy. Uczniowie zaopatrzeni w wiedzę, umiejętności, z pełnymi brzuchami serdecznie podziękowali właścicielom za poświęcony czas i umożliwienie przeżywania nowych doświadczeń.

Współpracę z Restauracją Musicaffe rozpoczęła kilka lat temu Pani Katarzyna Dąbrowska, nauczycielka przedmiotów zawodowych, pracując jeszcze w Wólce Gościeradowskiej. Teraz te kontakty zostały wykorzystane i przeniesione do naszej szkoły. Warsztaty i zajęcia praktyczne dla uczniów będą kontynuowane w przyszłych latach.

FOTOGALERIA