Podsumowanie XVII edycji Akcji Promującej Honorowe Krwiodawstwo

HOT-INFO

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Podczas XVII edycji Akcji Promującej Honorowe Krwiodawstwo wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych w okresie 01.04.2021 - 31.03.2022 r. młodzież Zespołu Szkół nr 3 oddała ogółem 25,65 litra krwi pełnej. Udział w niej wzięło w tym czasie 53 uczniów naszej szkoły. Podsumowanie akcji odbyło się 21 kwietnia w Zespole Szkół Nr 3 w Kraśniku.

Organizatorami akcji było Starostwo Powiatowe w Kraśniku Wydział Spraw Społecznych oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie Oddział w Kraśniku. Akcja polegała na dobrowolnym oddawaniu krwi przez młodzież powyżej 18 roku życia ze szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu kraśnickiego. Jej celem było wspomaganie działań na rzecz rozwoju Honorowego Dawstwa Krwi, tworzenie społecznego klimatu na rzecz krwiodawstwa, pomoc oddziałom ratunkowym w zapewnieniu krwi do zabiegów operacyjnych.

Wraz z dniem 01.04.2022 r. rozpoczęła się kolejna XVIII edycja Akcji Promującej Honorowe Krwiodawstwo do udziału w której gorąco zapraszamy uczniów naszej szkoły.

Uczniowie, którzy oddali najwięcej krwi:

1. Ochal Eryk – 900 ml

2. Ślusarski Przemysław -900 ml

3. Błazikowska Karolina – 900 ml

4. Fiuk Bartłomiej – 900 ml.

Opracował: Jerzy Dzikowski

FOTOGALERIA