Sadzimy las dla przyszłych pokoleń

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

We wtorek 12 kwietnia klasa IV d technikum wraz z wychowawczynią udała się do lasu by wziąć udział w akcji zadrzewiania  w Nadleśnictwie Kraśnik.

Na początku spotkania pan leśnik wyjaśnił w jaki sposób prowadzona jest gospodarka leśna, a następnie poinstruował jak prawidłowo sadzić. Klasyczne „zielonym do góry” okazało się nie być pomocne, ponieważ młode sadzonki dębu o tej porze roku nie posiadają liści. Aby drzewko się przyjęło należy umieścić je na właściwej głębokości i udeptać ziemię wokół. Chłopcy ochoczo chwycili za szpadle i  sadzonki.  Atmosferze pracy sprzyjały piękne miejsce oraz sprzyjająca pogoda. Po niemałym wysiłku fizycznym mogliśmy się posilić upieczonymi kiełbaskami.

Serdecznie dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Kraśniku za to, że mogliśmy wziąć udział w akcji, a panom leśnikom z Nadleśnictwa Kraśnik za wiele cennych informacji i wskazówek oraz poczęstunek. 

Mamy nadzieję, że wszystkie dęby  się przyjmą i za 160 lat spożytkują je przyszłe pokolenia. Zadbajmy o to wszyscy pamiętając, że „las rośnie wolno, a płonie szybko”.

FOTOGALERIA