Rajd pieszy przez pola urzędowskie do kapliczki św. Otylii

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dnia 24 marca 2022 roku uczniowie klasy 4iT wraz z opiekunami p. E. Mariańską oraz p. B. Pisiakiem wzięli udział w rajdzie pieszym do kapliczki św. Otylii.

Celem wycieczki było zachęcenie młodzieży do aktywności fizycznej oraz oraz poznanie walorów przyrodniczych i historycznych powiatu kraśnickiego. Uczniowie mieli możliwość poszerzenia swoich umiejętności obserwacji oraz orientowania w terenie.

Przed wymarszem zostały przypomniane uczestnikom zasady bezpieczeństwa. Podczas marszu podziwialiśmy uroki krajobrazu oraz zmiany zachodzące w przyrodzie. W trakcie wędrówki przez pola urzędowskie zatrzymaliśmy się w miejscu, gdzie na wzgórzu pośród kępy drzew znajduje się pomnik poświęcony Żydom urzędowskim którzy zginęli podczas Holokaustu.

Po około półtora godzinnym marszu dotarliśmy do celu. Kapliczka św. Otylii patronki Urzędowa pochodzi z 1890 r. i stoi w miejscu dawnego drewnianego kościoła. Do kapliczki prowadzi leśny dukt, po obu stronach którego ustawione są figury świętych. Miejscowi uważają, że woda bijąca ze źródła znajdującego się pod kapliczką ma właściwości lecznicze i pomaga w schorzeniach gardła, oczu czy głowy.

To był wyjątkowo spędzony słoneczny, wiosenny dzień, który mimo zmęczenia będziemy mile wspominać.

Opracowała: E. Mariańska

 FOTOGALERIA