Moja mała ojczyzna – szlak pomników pamięci narodowej w Kraśniku.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dnia 22 marca 2022 roku odbyła się piesza wycieczka po Kraśniku w ramach edukacji patriotycznej. Uczestniczkami była cała klasa 3Cg LO wraz z wychowawczynią panią Wiolettą Winnicką i panem Kacprem Gołofitem. Głównym celem naszej wycieczki było rozbudzenie i utrwalenie postaw patriotycznych, szacunku dla ojczyzny i Polaków, którzy tworzyli historię naszego miasta.

Szlak miejsc pamięci narodowej - pomników w starej dzielnicy Kraśnika rozpoczęliśmy od Pomnika Partyzanta. Kolejnym ważnym miejscem dla kraśniczan jest rynek w Starej dzielnicy, gdzie znajduje się Pomnik Marszałka Piłsudzkiego. Idąc dalej zatrzymaliśmy się przy Pomniku Poległych Ułanów i Pomniku Ofiar II wojny światowej. Ważnym punktem naszej wycieczki był spacer po cmentarzu parafialnym w Kraśniku, gdzie uczennice zapaliły znicze na mogiłach żołnierzy, którzy walczyli w czasie wojny na terenie powiatu kraśnickiego. Przy każdym obiekcie kultury został odczytany referat, z którego dowiedzieliśmy się o historii jego powstania. Wszystkie odwiedzane zabytki przywróciły w nas najtragiczniejsze wydarzenia z naszej historii ale bez wątpienia stanowią do dziś przykład męstwa, odwagi, heroizmu i walki o wolność. Pobyt i chwila zadumy w tak szczególnych miejscach uzmysłowił nam ile ludzi musiało zginąć abyśmy mogli żyć w wolnym kraju.

Zachęcamy wszystkich naszych kolegów i koleżanki ze szkoły do zorganizowania takiej wycieczki aby poznać zabytki naszej Małej Ojczyzny.

FOTOGALERIA