Czego się uczą hotelarze?

HOT-INFO

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Czego się uczą hotelarze?

Zawód: technik hotelarstwa

Dla kogo jest ten zawód? Zawód technik hotelarstwa, jest i dla dziewcząt i dla chłopców. Jest dla introwertyków i ekstrawertyków, dla śmiałych i nieśmiałych, dla tzw. „skowronków” i „nocnych marków”. Zawód nie ma ograniczeń czasowych i stanowiskowych.

Co się uczymy? To tu uczymy się relacji z ludźmi, kultury zawodowej, relacji społecznych, a oprócz kompetencji twardych (zawodowych), także kompetencji miękkich: kreatywność, asertywność, komunikatywność, organizacja pracy, praca w zespole. W zawodzie zdobywamy i ćwiczymy fachową wiedzę i umiejętności z podstawy programowej oraz doskonalimy wiedzę z języków obcych, matematyki, geografii, historii, czy przedsiębiorczości, marketingu. Zawodowi przyświeca zasada: „Hospes hospiti sacer”, toteż poznajemy tajniki gościnności tradycyjnej oraz hotelowej.

W trakcie nauki mamy 8 tygodni praktyk w obiektach noclegowych. Zdobywamy też dodatkowe umiejętności np. agroturystyka, obsługa konsumenta.

Jakie są wymagania do zawodu? Zawód wymaga dobrego zdrowia, pozytywnego nastawienia do ludzi, dyspozycyjności, wysokiej kultury osobistej, cierpliwości i pracowitości. Każdy kto pracuje w hotelarstwie ma zawsze „ręce pełne roboty”.

Jakie zdajemy kwalifikacje? Nauka w tym zawodzie kończy się egzaminami z dwóch kwalifikacji o nazwach:

- HGT.03 Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie

- HGT.06 Realizacja usług w recepcji

Jest to zawód, który w małym zakresie jest zautomatyzowany i dlatego należy do branż wciąż rozwijających się we wszystkich kierunkach.

Na poniżej zamieszczonych fotografiach nasze zajęcia.

FOTOGALERIA

Opracowała: B. Jarzyna Zdjęcia: A. Kudła, A. Wybraniec