A MOŻE AGROTURYSTYKA? Hotelarzu pomyśl, spróbuj, rozważ pomysł.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 03.03.2022 r. w godz. 8.00-13.00 uczniowie klas III hg i IV h technikum hotelarstwa, uczestniczyli w kursie agroturystycznym, dającym naszym uczniom dodatkowe kwalifikacje do prowadzenia gospodarstw agroturystycznych. Szkolenie zostało zorganizowane przy zaangażowaniu Zespołu Doradztwa Rolniczego Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Kraśniku w porozumieniu z LODR w Końskowoli.

Wykład dla uczniów prowadziła Pani Joanna Januszczak. W czasie spotkania uczestnicy rozmawiali nie tylko o stronie prawnej zakładania tego typu działalności gospodarczej, ale również o zasobach turystycznych naszego regionu, a także poznawali praktyczne rozwiązania w organizowaniu agroturystyki. Prowadzenie gospodarstw agroturystycznych to również praktyczne wdrażanie wiedzy i umiejętności poznanych w trakcie nauki zawodu technik hotelarstwa.

Dziękujemy serdecznie prowadzącej Pani Joannie za wprowadzenie nas w ciekawe tajniki agroturystyki. Zdajemy sobie sprawę, że temat jest bardzo rozległy i że w dużej mierze prowadzenie gospodarstw agroturystycznych zależy od naszej kreatywności, pomysłowości oraz skutecznego rozpoznawania potrzeb klientów.

Organizatorzy i opiekunowie grupy uczniów: Bernarda Jarzyna, Romuald Jarzyna – nauczyciele przedmiotów zawodowych.

Zdjęcia: Anna Wybraniec

FOTOGALERIA