Prozawodowa wycieczka klas logistycznych do Fabryki Łożysk Tocznych.

HOT-INFO

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 16.11.2021r. uczniowie klas logistycznych ZS 3 w Kraśniku – III bT oraz III bTg – odbyli bardzo ciekawą wycieczkę zawodową do Fabryki Łożysk Tocznych.

Na początku naszego spotkania została przedstawiona historia powstania fabryki, a następnie zostaliśmy zapoznani z zasadami BHP. Ubrani w kamizelki ochronne i wyposażeni w okulary, wyruszyliśmy zwiedzić magazyn i linię produkcyjną. Trafiliśmy akurat na przyjęcie towaru do magazynu, które odbywało się z wykorzystaniem urządzeń wewnętrznych: suwnic i wózków widłowych. Odwiedziliśmy również magazyn wyrobów gotowych, gdzie złota jest zasada FIFO, czyli „pierwsze przyszło, pierwsze wychodzi”J. Pokazano nam, jak wygląda dobrze sformowany i zabezpieczony ładunek do transportu. Wszyscy byli zdziwieni, jak bardzo jest to ważne i do jakich konsekwencji może doprowadzić niewielki błąd. Okazało się, że źle przyklejona etykieta może grozić reklamacją, a nawet zerwaniem kontraktu. Ostatnim punktem na naszej liście było zwiedzenie linii produkcyjnej, która w niezakłóconym tempie wytwarzała produkt końcowy: łożysko.

Wizyta w fabryce przybliżyła uczniom pracę w zawodzie logistyka. Zwiedzający dostali propozycję podjęcia praktyk zawodowych z możliwością zatrudnienia w przyszłości.

Dziękujemy za owocne spotkanie.

Do zobaczenia.

Opracowała  A.Kudła