„Branie napełnia ręce, dawanie – serce” (Margarete Seemann)

HOT-INFO

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nie każdy wie, ile satysfakcji i radości daje bezinteresowne poświęcenie innym swego czasu i wysiłku. Przekonały się o tym dziewczęta z klasy III c LO, które przygotowały pierwsze w planowanym cyklu czytanie literatury uczniom Zespołu Szkół Specjalnych w Kraśniku. Wybrały „Dzieci z Bullerbyn”, książkę, która w przekonaniu wielu osób jest najpiękniejszą lekturą ich dzieciństwa.

„Czwórka” przyjęła niezwykle gościnnie małą grupkę wolontariuszek, którą tworzyły Ola, dwie Angeliki i ich opiekunka, pani Iza Mazur. 21 lutego w szkolnej świetlicy dzieciaki wysłuchały wybranych fragmentów powieści Astrid Lindgren, a potem wśród śmiechu i przekrzykiwania się odpowiadały na pytania dotyczące treści książki. Zabawa polegała na kojarzeniu przedmiotów, wyjmowanych z pudełka, z małymi bohaterami i ich przygodami. Grzechotka, która zrobiła mnóstwo hałasu, miała przypominać polską nazwę Bullerbyn – Hałasowo, ceramiczna kurka – ulubienicę Bossego Albertynę, a kapelusz i wąsy, które przyprawiła sobie Ola – zabawę w przebieranie. Nie wszystkie zagadki okazały się łatwe, ale zostały rozwiązane wspólnymi siłami. Z równym zapałem dzieci zabrały się do wykonywania zakładek i kolorowania ilustracji, a ich naprawdę piękne dzieła dziewczęta nagradzały uśmiechniętymi naklejkami. Podobne znalazły się na okolicznościowych dyplomach „dla przyjaciela Bullerbyn”.

„Było super, niech żałują ci, którzy nie chcieli wziąć w tym udziału” – słowa Oli są potwierdzeniem, że wbrew powszechnemu mniemaniu dawanie jest przyjemniejsze niż branie. Może dlatego, że „Branie napełnia ręce, a dawanie – serce”... Następne „czytanie” za miesiąc, a przygotowują je uczennice z I b LO. Napiszemy o nim w swoim czasie :).

Bardzo dziękujemy za gościnę pani pedagog z „Twardowskiego” – Joannie Kawęckiej- Maśloch, która pomogła nam w organizacji spotkania, pani wicedyrektor Katarzynie Dudzie i nauczycielom, którzy uczestniczyli we wspólnej zabawie wraz ze swoimi podopiecznymi. Do zobaczenia!

FOTOGALERIA

Opracowanie i zdjęcia: Izabela Mazur