Kolejny wykład z serii "Matematyka dla każdego".

HOT-INFO

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

15 stycznia 2018 r. klasa 2bT, pod opieką p. Marty Dyjach i p. Sylwii Dąbrowskiej, skorzystała z kolejnego zaproszenia dla uczniów, nauczycieli oraz wszystkich pasjonatów matematyki do udziału w wydarzeniu "Matematyka dla każdego", którego organizatorem jest Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Matematycznego oraz Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS.

Tym razem uczestniczyliśmy w wykładzie studentki 1-go roku studiów II-go stopnia matematyki pt.:” Czy statystyka kłamie?”. Zajęcia odbyły się w gmachu Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS przy pl. Marii-Curie Skłodowskiej 1 w Lublinie.

Wydarzenie jest kontynuacją projektu realizowanego w czasie roku szkolnego w formie kółek zainteresowań, wykładów lub warsztatów, prowadzonych przy współpracy nauczycieli i pracowników naukowych uczelni regionu (UMCS, Politechnika, KUL). Jest on skierowany do młodzieży szkolnej różnych etapów kształcenia oraz do nauczycieli matematyki regionu lubelskiego.

FOTO

Opracowanie i zdjęcia: Marta Dyjach