Świąteczne kartki - kreatywnie i z humorem

HOT-INFO

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Polska poetka, laureatka Nagrody Nobla w 1996 r. - Wisława Szymborska miała zwyczaj wysyłania przyjaciołom z różnych okazji wykonane przez siebie kartki –wyklejanki. Na kartce przyklejała wycięte z gazet tytuły, wyrażenia, zwroty, dodawała wycinane fotografie lub rysunki. Powstałe w ten sposób kartki z życzeniami cechował humor, ironia i dystans.

Postanowiliśmy zrobić podobne! Kiedy nauczycielka języka polskiego zaproponowała nam abyśmy przynieśli na lekcję stare gazety, czasopisma, ulotki reklamowe…. byliśmy szczerze zdziwieni, a nawet zaniepokojeni. Czyżby nauczycielce coś się pomyliło w ferworze przedświątecznych porządków i przygotowań?? Ależ skąd!! To tylko efekt nawiązania współpracy z platformą eTwinnig.

W galerii znajdziecie nasze prace: kartki- wyklejanki. Dedykujmy je Wam z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku.

P.S. (dla bardzo dociekliwych)

O projekcie słów kilka:

Głównym celem projektu była popularyzacja twórczości Wisławy Szymborskiej, ale również rozwijanie kreatywności, zabawa słowami i budowanie pozytywnych postaw wobec innych ludzi.

Efektem wyboru takiej metody pracy było również zmotywowanie uczniów do:

- czytania poezji,

- krytycznego analizowania tekstów prasowych,

- nauczenia się selekcji informacji,

- samodzielności w tworzeniu świątecznych życzeń,

- kreatywności w ich tworzeniu,

- aktywnego włączenia się w życie kulturalne szkoły,

- odkrycia swojego twórczego potencjału.

W projekcie wzięli udział uczniowie 2 a GS oraz 2 a Technikum.

FOTOGALERIA

Opracowanie i zdjęcia: Elżbieta Stępień