Podsumowanie ZS3 Game Cup 2017

HOT-INFO

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Za nami największa impreza e-sportowa wszystkich serii Game Cup, które odbyły się w naszej szkole. Wzięło w niej udział ponad 150 graczy. Turniej odbył się w dniach 16-17 grudnia w hali Powiatowego Centrum Sportu i Rekreacji i tym razem zgromadził sympatyków  Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, FIFA 2017 i Tekken. Dla uczestników organizatorzy przygotowali dodatkową atrakcję - wszyscy przybyli mogli  nieodpłatnie zagrać w kultowe flippery.

Najwięcej emocji wzbudził turniej CS:GO, w którym wystartowało 14 zespołów. Po dwóch dniach emocjonujących rozgrywek w finale spotkały się dwie najlepsze drużyny:  faworyci Wolf Gaming oraz największa niespodzianka turnieju, czyli ZS3-Muminki w składzie:  Jakub Mazur, Ernest Skrzyński, Emil Pizoń, Kacper Dębicki oraz Szymon Rząd. Po ponad 3-godzinnym pojedynku i kilku dogrywkach nasi uczniowie z 2iT nieznacznie ulegli drużynie z Lublina. Trzecie miejsce zajęła również drużyna z ZS3 (Krystian Widomski, Krystian Suchora, Karol Maziarz, Adam Chmielowiec oraz Konrad Chrzanowski).

W turnieju  League of Legends, zgodnie z przewidywaniami, zwyciężyła najmocniejsza drużyna turnieju - Grzybobranie (uczniowie z „Górki”). Drugie miejsce zajął team One more baked sausage („Rej”), zaś trzecie - Go to sleep (ZS3).

Indywidualne turnieje w FIFA 2017 oraz Tekken cieszyły się również dużym zainteresowaniem miłośników konsoli.  Po pasjonujących meczach nagrody zdobyli:

FIFA:

  1. Stanisław Włodarczyk
  2. Patryk Żuber
  3. Artur Wielgus

Tekken:

  1. Mateusz Amrozy
  2. Mateusz Brzozowski
  3. Przemysław Ćwikła.

W organizacji turnieju największym zaangażowaniem wykazali się: dyrektor Zespołu Szkół nr 3 - Dariusz Głuchowski, nauczyciele „Trójki”- Damian Pietroń, Damian Kudła, Tomasz Samolej, Kacper Gołofit, Bartosz Pisiak, uczniowie klas informatycznych (1iT, 2iT, 3iT) oraz miłośnicy Tekkena:  Mateusz Amrozy, Mateusz Brzozowski i Przemysław Ćwikła.

Serdecznie dziękujemy naszemu sponsorowi – Starostwu Powiatowemu w Kraśniku za sfinansowanie cennych nagród dla zwycięzców. Mamy nadzieję, że kolejne edycje turnieju będą cieszyć się równie dużym zainteresowaniem.

FOTOGALERIA