Warsztaty dla uczniów ZS Nr 3 w PWSZ w Chełmie

HOT-INFO

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dnia 13 czerwca 2017 roku uczniowie klas: Ic LO, IaT, IiT pod kierunkiem Pani Wiesławy Widomskiej i Pani Lilli Kowalskiej wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, przeprowadzonych przez kadrę dydaktyczną Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Na początku wszyscy zostali powitani przez Dyrektora Instytutu Matematyki i Informatyki dra Jarosława Kapelusznego, który przedstawił kierunki kształcenia z zastosowaniem matematyki oraz umożliwił zwiedzenie sal wykładowych i ćwiczeniowych. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach: „Projektowanie aplikacji mobilnych”, prowadzonych przez mgr Mariusza Maciuka, który w sposób bardzo przystępny i interesujący przeprowadził uczestników zajęć przez techniki tworzenia aplikacji mobilnych dla systemu Android.

W dalszej kolejności uczniowie zwiedzili Laboratoria Centrum Studiów Inżynierskich PWSZ Chełm: Mechaniki i Budowy Maszyn, Budownictwa oraz Lotnicze. Największą atrakcją okazała się próba własnych sił w symulatorze lotu, gdzie uczniowie mogli spełnić swoje marzenia o pozostaniu pilotem podniebnych maszyn i wyruszeniu w przestworza.

Organizatorzy wycieczki dziękują wszystkim uczestnikom, a w szczególności Kadrze PWSZ Chełm za okazaną życzliwość, otwartość i przekazaną wiedzę.

FOTOGALERIA

Opracowanie: Wiesława Widomska, zdjęcia: Wiesława Widomska, Lilla Kowalska