Dzień dawcy szpiku w Kraśniku

HOT-INFO

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 11 października 2013 r. w sali konferencyjnej Zespołu Szkół nr 3 odbyło się spotkanie informacyjne dla młodzieży dorosłej w/w zespołu, dotyczące warunków i możliwości zostania dawcą szpiku kostnego. Spotkanie prowadziły przedstawicielki Fundacji DKMS Bazy Dawców Komórek Macierzystych Polska, zapoznały młodzież z działalnością fundacji i rozwiewały krążące mity o pobieraniu szpiku i wykonywaniu badań w w/w zakresie.

W spotkaniu udział wzięli opiekunowie, wicedyrektor B. Jarzyna oraz uczniowie klas: III a, III b, III c, III d LO III e SMS oraz IV klasy technikum. W minioną niedzielę tj. 13.10.2013 akcja ta propagowana była w całym naszym powiecie. Jak jest cenna i piękna ta akcja wiedzą tylko ci, co jej w jakimś zakresie doświadczyli.

Warto jednak nam wszystkim pamiętać:

"Człowiek jest dla człowieka lekarstwem.

Anonim

Przysłowie gruzińskie".