XIV edycja Akcji Promującej Honorowe Krwiodawstwo - zakończona.

HOT-INFO

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

25 kwietnia w Zespole Szkół nr 3 w Kraśniku odbyło się podsumowanie XIV Akcji Promującej Honorowe Krwiodawstwo. Organizatorem akcji było Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie Oddział Kraśnik.

Akcja miała na celu uwrażliwienie młodzieży na ideę niesienia bezinteresownej pomocy innym oraz pomoc oddziałom ratunkowym w gromadzeniu tak bezcennej krwi. W dniach od 01.04.2018 - 31.03.2019 r. wszyscy pełnoletni uczniowie szkół powiatu kraśnickiego mogli uczestniczyć w tej akcji. W sumie oddano rekordową ilość - 150 litrów Nasza szkoła zajęła w ogólnej klasyfikacji III miejsce z ilością 44.1 litra krwi pełnej. Udział wzięło 73 uczniów naszej szkoły.

Uczniowie ZS 3 którzy oddali najwięcej krwi:

1. Maria Łukasik – 1350 ml

2. Wojciech Wrzołek -1350 ml

3. Michał Kosidło -1350 ml

4. Bartłomiej Leonowicz – 1350 ml

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w akcję przyświecającą tak szczytnemu celowi jak niesienie bezinteresownej pomocy i mamy nadzieję, że idea honorowego krwiodawstwa towarzyszyć im będzie w przyszłości. Jednocześnie zapraszamy już dzisiaj do udziału w kolejnej XV edycji Akcji Promującej Honorowe Krwiodawstwo.

FOTOGALERIA

Opracował: Jerzy Dzikowski