Wycieczka kl. 1b LO do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku

HOT-INFO

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 4 marca 2019 r. uczniowie klasy 1 b wizytowali Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku.

Pan Komendant  mł. bryg. mgr inż. Tomasz Michalczyk wraz z podległymi pracownikami, przedstawił uczniom naszej szkoły zadania realizowane przez miejscową Komendę odnoszących się do zwalczania skutków pożarów jak, również prowadzonych działań ratowniczych.

Dodatkowo uczestnikom wycieczki zaprezentowano sprzęt pozostający na wyposażeniu jednostki z omówieniem jego praktycznego wykorzystania.

Pobyt w PSP był okazją do obejrzenia eksponatów sprzętu strażackiego zgromadzonego w muzeum mieszczącym się na terenie obiektów wizytowanej jednostki.

Na zakończenie spotkania Jednostka Ratowniczo Gaśnicza zaprezentowała, pokaz działań ratowniczych i udzielenia pierwszej pomocy, poszkodowanemu wypadku samochodowego, który został zakleszczony w pojeździe.

Wizyta była okazją do zapoznania się z zagadnieniami dotyczącymi systemu ratownictwa oraz bliższego poznania specyfiki służby w Państwowej Straży Pożarnej.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Komendantowi oraz podległym pracownikom za serdeczne przyjęcie i zaprezentowanie podległej jednostki.

FOTOGALERIA