Podsumowanie ZS3 Game Cup 2018

HOT-INFO

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Za nami kolejna impreza e-sportowa ZS3 GAME CUP. Wzięło w niej udział ponad 200 graczy. Turniej odbył się w dniach 8-9 grudnia w hali Powiatowego Centrum Sportu i Rekreacji i tym razem zgromadził sympatyków Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends i FIFA 2018. Dla uczestników organizatorzy przygotowali dodatkową atrakcję – stanowisko wirtualnej rzeczywistości.


Najwięcej emocji wzbudził turniej CS:GO, w którym wystartowało 20 zespołów. Po dwóch dniach emocjonujących rozgrywek w finale drużyna Ptysie Pigusie pokonała drużynę Brilliant e-sports. Na najniższym stopniu podium znaleźli się ubiegłoroczni triumfatorzy, drużyna Cyrkowców, która w meczu o trzecie miejsce pokonała drużynę Wasted. Byli to najwyżej sklasyfikowani przedstawicieli naszej szkoły w składzie: Julia Bartosik, Kuba Iracki, Kacper Dębicki, Emil Pizoń, Ernest Skrzyński/Karol Zdyb.
W turnieju League of Legends szkół ponadgimnazjalnych najlepsza okazała się drużyna - One more baked sausage. Drugie miejsce zajął team Grim Reapers reprezentujący naszą szkołę (Dawid Golecki, Eryk Solis, Jakub Samol, Jakub Otwinowski, Szymon Chęć) zaś trzecie - DOKI DOKI.
W tegorocznej edycji turniej, okazję do sprawdzenia swoich umiejętności mieli również gracze z gimnazjów i szkół podstawowych. Podobnie jak starsi koledzy, rywalizowali w grze League of Legends. Do rywalizacji przystąpiły 4 drużyny. Bezkonkurencyjny okazał się team Bażanteria. Drugie miejsce zajęli lazyboyz, a trzecie RoadToBronze.
Indywidualne turnieje w FIFA 2018 przyciągnął miłośników konsoli PS4. Po pasjonujących meczach nagrody zdobyli:
FIFA:
1. Piotr Doliński
2. Rafał Nowak
3. Artur Wielgus
W organizacji turnieju największym zaangażowaniem wykazali się: dyrektor Zespołu Szkół nr 3 - Dariusz Głuchowski, nauczyciele „Trójki”- Damian Pietroń, Damian Kudła, Tomasz Samolej, Kacper Gołofit, Bartosz Pisiak, Renata Wieczorek. Ogrom pracy wykonali uczniowie klas informatycznych: Kuba Iracki, Michał Knieja, Krystian Widomski, Damian Gałkowski, Dawid Golecki, Jakub Samol, Jakub Otwinowski, Eryk Soli, Łukasz Szczepanik i Maciej Wciseł.
Serdecznie dziękujemy naszemu sponsorowi – Starostwu Powiatowemu w Kraśniku za sfinansowanie cennych nagród dla zwycięzców, oraz panu Tomaszowi Mularczykowi za ich wręczenie. Mamy nadzieję, że kolejne edycje turnieju będą cieszyć się równie dużym zainteresowaniem.

Fot. Damian Pietroń