KOLĘDOWANIE W SZKOLE SPECJALNEJ

HOT-INFO

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zakwitła lilija między lilijami,

Narodził się Pan Jezus miedzy bydlętami.

Będziem tę nowinę głosić,

Państwa o kolędę prosić.

Ostatnia w tym roku kalendarzowym wizyta w Zespole Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego w Kraśniku upłynęła w świątecznej atmosferze. 11 grudnia dziewczęta z klasy II b LO pokazały najmłodszej grupie dzieciaków mini-przedstawienie „Herodów” w formie teatrzyku kukiełkowego przygotowanego pod kierunkiem p. Izabeli Mazur.

Rolę prowadzących, a zarazem kolędników i czytających dialogi pełniły Dominika Żaba – Pasterz oraz Agnieszka Kołosińska – Anioł. „Aktorami” były papierowe figurki przedstawiające Heroda, Marszałka, syna Heroda, Pastuszków, Żyda, Anioła, Diabła i Śmierci poruszane przez Paulinę Chruściel, Wiktorię Dul i Agnieszkę Lenart. Nie zabrakło też szopki bożonarodzeniowej z postaciami Maryi z Dzieciątkiem, Józefa, Trzech Króli, wołu i osła.

Spotkanie tradycyjnie zakończyły wspólne zabawy – tym razem wykonywaliśmy wspólnie karty świąteczne. Oczywiście dziewczęta przygotowały dla dzieci i ich opiekunów coś słodkiego – tym razem były to pięknie udekorowane świąteczne babeczki, upieczone przez Agnieszkę Kołosińską. Gospodarze zrewanżowali się poczęstunkiem w bibliotece szkolnej.

FOTOGALERIA