Akcja honorowego krwiodawstwa w ZS 3 w Kraśniku

HOT-INFO

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W poniedziałek 10 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół nr 3 odbył się po raz drugi w tym roku szkolnym mobilny pobór krwi. Obsługiwany był przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, oraz Terenowy Odział w Kraśniku.

Krew jest bezcennym lekiem, którego nie da się stworzyć syntetycznie. Przetaczana podczas transfuzji lub podawana w postaci przetworzonych preparatów pozwala ratować życie i zdrowie. Obecnie we wszystkich stacjach krwiodawstwa jej brakuje, dlatego lekarze apelują o oddawanie tego bezcennego płynu. Głównym celem akcji była pomoc wszystkim potrzebującym i zachęcenie młodzieży naszej szkoły do systematycznego honorowego oddawania krwi zwłaszcza że, kiedyś sami możemy potrzebować takiego daru serca.

W porównaniu z poprzednią akcją mogliśmy zauważyliśmy niestety spadek chętnych oddających krew. Zarejestrowanych do oddania było 15 osób z czego zdyskwalifikowanych na podstawie ankiety 4 osoby. Krew oddało 11 osób w ilości całkowitej - 4 litry,400 mililitrów.

Za ten najpiękniejszy dar humanitarny – oddawanie krwi, która ratuje życie niejednemu człowiekowi – wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w następnych akcjach. Bliższe informacje jak zostać honorowym krwiodawcą znajdują się we wrześniowych aktualnościach na stronie naszej szkoły.

Opracował: Jerzy Dzikowski

FOTOGALERIA