TOYOTA i GÓRY STOŁOWE - POŁĄCZYLIŚMY PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM

HOT-INFO

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W ostatnim tygodniu listopada uczniowie Technikum Nr 3 z klas mechanicznych i logistycznych udali się na wycieczkę do fabryki silników Toyota Motor Poland w Jelczu koło Wrocławia.

Mechanicy mieli okazję zobaczyć jak wygląda produkcja nowoczesnych silników spalinowych począwszy od odlewów, przez obróbkę części, aż po montaż i próby uruchamiania. Logistycy zapoznani zostali z organizacją wydziałów produkcji i wydziałów pomocniczych oraz organizacją działu szkoleń przygotowującego nowych pracowników do pracy na stanowiskach produkcyjnych i montażowych. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali pamiątkowe gadżety i robili sobie pamiątkowe zdjęcia.

Po południu zwiedziliśmy Wrocław. Najstarsze zabytki Ostrowa Tumskiego, ratusz i rynek gdzie jak co roku już zawitał Jarmark Bożonarodzeniowy. Po zwiedzeniu starówki i zrobieniu zakupów wyjechaliśmy na nocleg do Ośrodka Wypoczynkowego „Słoneczna zagroda” w Dańczowie koło granicy czeskiej.

Drugiego dnia wybraliśmy się do Czech, do Adrspach podziwiać „Skalne miasto” w Czeskich Górach Stołowych. W drodze powrotnej na nocleg wstąpiliśmy do miejscowości Kudowa Zdrój, gdzie popróbowaliśmy miejscowych wód zdrojowych i zwiedziliśmy słynny kurort. Po nieprzespanej „Zielonej nocy” i śniadaniu wyruszyliśmy w stronę Kraśnika. Po drodze wstąpiliśmy do miejscowości Moszna, aby zwiedzić wspaniały zamek. Miejscowość ta jak i zamek w średniowieczu należały do Templariuszy. Jednak dzisiejszy wygląd zamku zawdzięczamy rodzinie von Tiele-Winckler, która z wielką fantazją rozbudowała pałac o 99 wieżach i 365 pokojach. Po zwiedzeniu zamku – pałacu i parku wyruszyliśmy do domu. Nasza przygoda skończyła się na szkolnym parkingu około 22.

Organizatorami i opiekunami wycieczki byli: Aleksandra Kudła, Robert Drumlak i Lech Lejwoda.

FOTOGALERIA