REWIZYTA

HOT-INFO

Ocena użytkowników: 1 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Nasza współpraca z Zespołem Szkół Specjalnych im. Jana Twardowskiego w Kraśniku zacieśnia się. 2O listopada grupa starszych uczniów tej szkoły przyjechała do nas, by obejrzeć wystawę „Rzeczy, których nie wyrzuciliśmy...” zorganizowaną w ramach projektu „Niepodległa”.

Rolę przewodnika przyjął na siebie pan Maciej Brodacki, który przed spotkaniem miał ogromną tremę, a – jak się okazało – potrafi przykuć uwagę słuchaczy i doskonale sobie radzi w kontaktach z młodszą młodzieżą. Chłopcom najbardziej spodobały się militaria (jakżeby inaczej!) i ochoczo pozowali w żołnierskich czapkach, dziewczęta natomiast z uwaga pochylały się nad gablotą ... z monetami i banknotami smile

Drugą część tej wizyty zajęły warsztaty przeprowadzone w grupach pod nadzorem p. Izabeli Mazur i p. Macieja Brodackiego oraz opiekunek młodzieży ze szkoły specjalnej – p. Joanny Kawęckiej – Maśloch, p. Ewy Bil i p. Joanny Miecznikowskiej Uczniowie pracowali – wykorzystując eksponaty z wystawy – nad zadaniami, które zatytułowaliśmy: „Za mundurem panny sznurem”, „Dawne zawody”, „Ludzie listy piszą” oraz „W dawnej szkole”. W każdej kopercie znajdowały się także fotografie i materiały źródłowe. Zakończeniem pracy było zadanie wymagające zdolności manualnych i artystycznych – jedna z grup projektowała karty pocztowe, druga – szyld reklamujący piekarnię, trzecia próbowała sił w trudnej sztuce kaligrafii, a czwarta tworzyła plakat o 24 Pułku Ułanów.

Żegnając się z nami, nasi goście uśmiechali się, wiec chyba zabawa im się podobała. A i my mieliśmy sporo radości, w dodatku otrzymaliśmy w prezencie symbol szkoły – biedronkę – w postaci breloczka i czekoladek. Pani Asia – pedagog z ZSS - zostawiła też podziękowania i drobne prezenty dla dziewcząt, które organizowały dwa poprzednie spotkania w gościnnej szkole im. ks. Twardowskiego.

Opracowanie i zdjęcia: Izabela Mazur

FOTOGALERIA